2021.07.13

Dbajmy o siebie.
Również w sieci.

Biuro

Korzystamy z internetu na coraz większą skalę. Urządzenia mobilne   i sieć kojarzą nam się z wygodą, jednak musimy pamiętać o zachowaniu  niezbędnych środków ostrożności, by problemy nagle nie przesłoniły korzyści.Jak niwelować zagrożenia i zachować bezpieczeństwo danych w sieci? 

Jak uchronić dzieci od niepożądanych treści? Jak zabezpieczyć się przed  oszustami czyhającymi na naszej dane? Wszyscy przecież chcemy ‘surfować’  po sieci bez narażania na zakusy na nasz wizerunek czy pieniądze. 

Za magazynem Komputer Świat i NY Times’em możemy Wam podsunąć 9 prostych  sposobów na zapewnienie prywatności w sieci.

Oto one:


1. Korzystaj z komunikatorów szyfrujących.

Szyfrowanie pomaga chronić wrażliwe dane. Warto z niego korzystać  nawet w rozmowach tekstowych. Przykład: szyfrujący komunikator Signal.

2. Klikając na linki i otwierając dokumenty zachowaj ostrożność.

Nie klikaj w podejrzane odnośniki, regularnie odświeżaj oprogamowanie  i stosuj programy antywirusowe, np. ESET Internet Security.
Produkty ESET kupisz u nas

3. Zabezpiecz dysk komputera.

Użytkownicy systemów Windows (7 Ultimate oraz 8, 8.1 i 10 Professional)  mogą skorzystać np. z funkcji Bitlocker. We wszystkich wersjach Windows  można stosować VeraCrypt. Do plików w chmurze warto użyć Cryptomatora.

Produkty MICROSOFT kupisz u nas

4. Mądrze używaj haseł.

Najlepiej mieć do każdej witryny osobne hasło. Żeby się nie pogubić,  możemy zastosować menedżer haseł, np. Last Pass, KeePass lub inny.

5. Stosuj dwuetapową weryfikację.

Drugim poziomem ochrony prywatności może być wysłanie kodu na telefon.  Stanowi dodatkową przeszkodę dla intruzów i chroni naszą pocztę, konta społecznościowe czy służbowe.

6. Wybieraj HTTPS.

Witryny, z których korzystamy, powinny używać bezpiecznego protokołu https.  W przeglądarce możemy dodać wtyczkę HTTPS Everywhere, która wymusza połączenie typu HTTPS..  Jest dostępna dla przeglądarek: Chrome, Firefox, Opera i Firefox / Android.

7. Używaj VPN.

VPN, czyli Virtual Private Network tworzy swego rodzaju tunel do przesyłu,.  danych z utajnieniem lokalizacji. Jest wskazane przy korzystaniu z publicznych sieci Wi-Fi.

8. Uważaj z trybem incognito.

Po prostu nie jest całkiem prywatny, i nawet w trybie incognito nie stajemy.  się ‘niewidzialni’ w sieci.

9. Pomyśl o bezpiecznej wyszukiwarce.

Choć Google króluje w sieci, są dla niego alternatywy, np. DuckDuckGo,.  która zapewnia anonimowość.. Pamiętajmy jednak, że dzięki zebranym danym.  wyszukiwania z Google cechuje duża precyzja i celność.

Tyle ostrzeżeń i podpowiedzi. Mamy nadzieję, że będą pomocne.  Konkluzja jest prosta - warto “zadbać o siebie” w sieci. 

Niech nam służy bezpiecznie, w pracy, biznesie, nauce i rozrywce.

Powrót


Masz pytania?
Skontaktuj się z naszym doradcą.
Możesz również wypełnić
formularz kontaktowy.
Skontaktuj się z nami.


* Wpisz poprawne dane
* Wpisz poprawne dane
* Wpisz poprawne dane
* Wpisz poprawne dane
* Wpisz poprawne dane
* Wysyłając wiadomość, wyrażasz zgodę   na przetwarzanie danych osobowych w celu odpowiedzi   na Twojego e-maila, lub w celach marketingowych,  jeśli będzie wymagała tego odpowiedź.   Zgodę możesz w każdej chwili wycofać,   a szczegóły związane z przetwarzaniem   Twoich danych osobowych znajdziesz w   polityce prywatności.


Twoja wiadomość została wysłana.
Czekaj na kontakt od nas.Zapisz się do newslettera i zainspiruj się

* Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę  na przesyłanie Ci informacji o nowościach,  promocjach, produktach i usługach Marcovej.  Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły  związane z przetwarzaniem Twoich danych  osobowych znajdziesz w  polityce prywatności.

Adres firmy

Oddział Centrum:
ul. Wolności 3
05-091 Ząbki
Oddział Północ:
ul. Litewska 12
80-719 Gdańsk
Oddział Południe:
ul. Budowlanych 11
41-303 Dąbrowa Górnicza


Kontakt

t.: +48 22 510 11 99
warszawa@marcova.pl

t.: +48 22 510 11 93
gdansk@marcova.pl

t.: +48 22 510 11 91
dabrowa@marcova.plSocial media©2021 Marcova Sp. z o.o. Sp. kom.