2021.01.10

Niższe rachunki za energię elektryczną
- czy to w ogóle możliwe?

Biuro

Za sprawą koronawirusa przedsiębiorstwa na całym świecie działają obecnie w trybie wyjątkowym.  Na nowo weryfikowane są budżety, zarządzający zastanawiają się, jak obniżyć koszty, nierzadko  decydując się na zmianę priorytetów, a niekiedy też celów funkcjonowania organizacji.


Ważne jest, by  w takim momencie pamiętać o wyzwaniach, które choć wydają się nieco odsunięte w czasie,  wymagają działania teraz. Należy do nich niewątpliwie zarządzanie energią. Zwrócenie uwagi na  poprawę efektywności energetycznej powinno na stałe wpisać się we współczesny model  prowadzenia biznesu, a jego pozytywne skutki mogą być odczuwalne już w niedalekiej przyszłości.
Chcąc poprawić efektywność energetyczną czyli zmniejszyć zużycie energii i koszty z tym związane,  warto dokonać zmian w konstrukcji użytkowanych dotychczas urządzeń i instalacji (łącznie z  oświetleniem),  a nawet z ich wymianą w konkretnym obiekcie, biurze czy firmie.

Ocenę sytuacji w  tym zakresie możesz powierzyć nam. Marcova przeprowadza profesjonalne audyty energetyczne, a  na ich podstawie Klienci podejmują decyzje odnośnie modernizacji i oszczędności energii.Audyt odbywa się etapami:

 • najpierw określamy, co można u Klienta zmodyfikować lub wymienić, aby obniżyć opłaty  za energię

 • następnie analizujemy możliwe do zastosowania w danym przypadku rozwiązania  technologiczne - bardziej energooszczędne i przyjazne środowisku urządzenia i osprzęt oświetleniowy

 • przedstawiamy Klientowi zestawienie przewidywanych oszczędności z kosztami modernizacji  oraz poziom zwrotu z inwestycji.

 • W pierwszej kolejności należy dokonać analizy oświetlenia, wykorzystywanych sprzętów biurowych,  a w szczególności urządzeń drukujących, obserwując przyzwyczajenia i zachowania konkretnych użytkowników.  Bardzo istotne jest również profilowanie odbiorcy energii. Pomagamy w optymalizacji takiego profilowania,  patrząc na taryfy i warunki umowy dotyczącej dostaw energii, sposoby wewnętrznego rozliczania oraz opłaty dla dostawcy.

  Niewielu odbiorców zwraca na to należytą uwagę, a warto wiedzieć, że każdy w umowie z dostawcą energii  ma określony maksymalny przydział mocy. Przy przeszacowaniu płaci się za przydział zbyt dużo,  a przy niedoszacowaniu karę za jego przekroczenie.

  Po co to wszystko?

  Pierwszy i dla wielu najważniejszy argument, to zmniejszenie rachunków za energię elektryczną.  Nie każdy wie, ile energii zużywa, i jak można by obniżyć opłaty.

  Mniejsze rachunki oznaczają oszczędności w firmie i więcej pieniędzy na inwestycje, pracowników, rozwój.  Co równie ważne, zastosowanie energooszczędnych rozwiązań pozwala uniezależnić się od zawirowań politycznych  związanych z ustalaniem cen energii. Łatwiejsze staje się obliczanie kosztów produkcji, wytworzenia produktu,  bo im mniejsze zużycie, tym mniejszy wpływ zmian cen energii na funkcjonowanie firmy.

  Nie zapominajmy o pozytywnym aspekcie psychologicznym w związku z poprawą jakości światła. Pracownicy łatwiej  się koncentrują, są mniej zmęczeni, a ich efektywność oraz komfort pracy wzrasta. To kolejny argument za modernizacją.
  Za wdrażaniem energooszczędnych rozwiązań przemawia także mniejsza ilość przerw w pracy, potrzebnych na wymianę  źródeł światła. Przestoje bywają szczególnie uciążliwe w zakładach pracujących na trzy zmiany. Oszczędności  związane z brakiem konieczności zakupu osprzętu oświetleniowego oraz brak kosztów robocizny są tu oczywiste.

  Ostatni, aczkolwiek jeden z najistotniejszych, i coraz częściej przywoływanych argumentów, to zmniejszona  emisja dwutlenku węgla i dobroczynny wpływ na środowisko. Chociaż pandemia nie jest rekomendowanym energooszczędnym  rozwiązaniem, spójrzmy na nią w tym kontekście. Podczas pandemii Ziemia złapała oddech. Ograniczenie działalności  gospodarczej i przemysłowej przyczyniło się do niezwykle dużego spadku emisji dwutlenku węgla. Czy ta zmiana musi  mieć jedynie charakter tymczasowy?

  Warto wyciągnąć wnioski z tej sytuacji i zrobić wszystko, aby w okresie wychodzenia z pandemii pamiętać o potrzebie  głębokich, systemowych transformacji prowadzących do  bardziej zrównoważonej gospodarki, która będzie dobra zarówno dla ludzi, jak i dla planety. Takie zmiany będą realne  dzięki wprowadzaniu energooszczędnych rozwiązań, które mogą nie tylko przyczynić się do poprawy finansów firm,  ale również jakości życia mieszkańców Ziemi.

  Chcesz dowiedzieć się więcej o dostępnych rozwiązaniach,  napisz lub  zadzwoń do nas.  Powrót


  Masz pytania?
  Skontaktuj się z naszym doradcą.
  Możesz również wypełnić
  formularz kontaktowy.
  Skontaktuj się z nami.


  * Wpisz poprawne dane
  * Wpisz poprawne dane
  * Wpisz poprawne dane
  * Wpisz poprawne dane
  * Wpisz poprawne dane
  * Wysyłając wiadomość, wyrażasz zgodę   na przetwarzanie danych osobowych w celu odpowiedzi   na Twojego e-maila, lub w celach marketingowych,  jeśli będzie wymagała tego odpowiedź.   Zgodę możesz w każdej chwili wycofać,   a szczegóły związane z przetwarzaniem   Twoich danych osobowych znajdziesz w   polityce prywatności.


  Twoja wiadomość została wysłana.
  Czekaj na kontakt od nas.  Zapisz się do newslettera i zainspiruj się

  * Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę  na przesyłanie Ci informacji o nowościach,  promocjach, produktach i usługach Marcovej.  Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły  związane z przetwarzaniem Twoich danych  osobowych znajdziesz w  polityce prywatności.

  Adres firmy

  Oddział Centrum:
  ul. Wolności 3
  05-091 Ząbki
  Oddział Północ:
  ul. Litewska 12
  80-719 Gdańsk
  Oddział Południe:
  ul. Budowlanych 11
  41-303 Dąbrowa Górnicza


  Kontakt

  t.: +48 22 510 11 99
  warszawa@marcova.pl

  t.: +48 22 510 11 93
  gdansk@marcova.pl

  t.: +48 22 510 11 91
  dabrowa@marcova.pl  Social media  ©2021 Marcova Sp. z o.o. Sp. kom.