2020.06.14

Technologie w służbie nauce czyli
edukacyjne rozwiązania przyszłości

Hardware

Czy pandemia zaskoczyła polski system nauczania?
Czy zmieni nasze dotychczasowe nawyki i sposoby  edukacji?


Ludzie zazwyczaj patrzą wycinkowo, „tu i teraz”. Interesuje nas to, co blisko, a nie  szeroki kontekst i bardziej odległa perspektywa. Niby wyciągamy „wnioski na przyszłość”, ale wciąż bardziej  niż to, co będzie jutro, interesuje nas bieżąca sytuacja.

A co będzie jutro…?

„Nauka zdalna to zmiana”, z którą musi się zmierzyć nie tylko szkolnictwo, rodzice i dzieci, ale całe  społeczeństwo. Sprawne, pozbawione przestojów prowadzenie zajęć poza placówką dydaktyczną,  jest dla uczniów i nauczycieli niezwykle trudnym wyzwaniem.

Jak długo potrwa taka sytuacja, nikt z nas tak naprawdę nie wie. Nie jest wykluczone, że zdalne  nauczanie będzie prowadzone również po 1 września 2020, a więc w nowym roku szkolnym.

Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało, że pula środków na zakupy laptopów i tabletów dla szkół  wyniesie 180 mln zł. Od 15 maja ruszył już nabór  wniosków.

Placówki edukacyjne powinny zatem - z myślą o przyszłości - kontynuować inwestycje w  technologiczne rozwiązania. Rozwój dzieci we współczesnym świecie wymaga obycia z technologią i  umiejętności pracy z aplikacjami, koniecznym stało się więc zapewnienie im bezpiecznej obecności  w sieci podczas nauki i zabawy. Najlepszym wsparciem dla uczniów, nauczycieli i wychowawców  mogą okazać się dedykowane dla szkół przenośne komputery, systemy do wideo-konferencji,  kamerki, jak również samodzielne zestawy do zdalnych zajęć, umożliwiające prowadzenie lekcji bez  podłączania do komputera.

Sytuacje podobne do obecnej, wymuszające domową izolację, mogą się powtarzać. Dlatego trzeba  kształtować świadomość w zakresie nowych technologii oraz budować kompetencje cyfrowe u  najmłodszych i u dorosłych przy zagwarantowaniu wszystkim bezpiecznego środowiska pracy. 

Jako autoryzowany partner HP ze specjalizacją edukacyjną, przygotowaliśmy specjalną ofertę na  modele komputerów przenośnych dedykowanych właśnie dla celów dydaktycznych. 


Notebooki HP 250 zapewniają wysoką wydajność i jakość. Te przenośne komputery są wprost  stworzone do najbardziej wymagających zadań, a ich wytrzymała obudowa stanowi skuteczną  ochronę podczas codziennych szkolnych wyzwań.
W naszej ofercie dla edukacji posiadamy również zestawy kamer z wbudowanymi mikrofonami. Idea  działania jest prosta – nauczyciel w sali lekcyjnej podłącza kamerę do komputera, by przy użyciu  takich aplikacji jak Skype, Teams, Zoom, i in. móc rozpocząć prowadzenie zdalnej lekcji. Sprzęt jest  wyposażony w bardzo funkcjonalne oprogramowanie. Pozwala ono nauczycielowi wygodnie  prezentować i tłumaczyć zagadnienia uczniom, również przez udostępnianie pulpitu jego komputera.

Ciekawą grupę produktów, także z przeznaczeniem dydaktycznym, stanowią  zestawy autonomiczne.  Dzięki wbudowanemu modułowi Microsoft Teams lub Zoom mogą działać bez konieczności  podłączenia z komputerem. Rozwiązania te gwarantują doskonałą jakość audio i wideo, a ich  dodatkowym atutem jest kompatybilność z ekranami dotykowymi, które są już powszechnie  wykorzystywane w szkołach.
Jak połączyć świat cyfrowy i analogowy? Jak przygotować nauczycieli, uczniów i studentów  do cyfrowej rzeczywistości? Jak powinna wyglądać szkoła przyszłości?

O tym w kolejnych artykułach już wkrótce na naszym blogu.


Powrót


Masz pytania?
Skontaktuj się z naszym doradcą.
Możesz również wypełnić
formularz kontaktowy.
Skontaktuj się z nami.


* Wpisz poprawne dane
* Wpisz poprawne dane
* Wpisz poprawne dane
* Wpisz poprawne dane
* Wpisz poprawne dane
* Wysyłając wiadomość, wyrażasz zgodę   na przetwarzanie danych osobowych w celu odpowiedzi   na Twojego e-maila, lub w celach marketingowych,  jeśli będzie wymagała tego odpowiedź.   Zgodę możesz w każdej chwili wycofać,   a szczegóły związane z przetwarzaniem   Twoich danych osobowych znajdziesz w   polityce prywatności.


Twoja wiadomość została wysłana.
Czekaj na kontakt od nas.Zapisz się do newslettera i zainspiruj się

* Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę  na przesyłanie Ci informacji o nowościach,  promocjach, produktach i usługach Marcovej.  Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły  związane z przetwarzaniem Twoich danych  osobowych znajdziesz w  polityce prywatności.

Adres firmy

Oddział Centrum:
ul. Wolności 3
05-091 Ząbki
Oddział Północ:
ul. Litewska 12
80-719 Gdańsk
Oddział Południe:
ul. Budowlanych 11
41-303 Dąbrowa Górnicza


Kontakt

t.: +48 22 510 11 99
warszawa@marcova.pl

t.: +48 22 510 11 93
gdansk@marcova.pl

t.: +48 22 510 11 91
dabrowa@marcova.plSocial media©2021 Marcova Sp. z o.o. Sp. kom.